RECENZJA: Depilator Sprężynowy do twarzy – EPISTICK

DSCF1969

Wiele kobiet ma problem z nadmiernym owłosieniem na twarzy, a zwłaszcza brunetki i dziewczyny z problemami hormonalnymi. Jest to taki trochę temat tabu. Próbują maszynek, co tylko powiększa problem, bo włosy odrastają i do tego grubsze. Niektóre korzystają z wosku, inne wyrywają po jednym włosku. A teraz mamy jeszcze Epistick.

Koszt: na allegro od ok. 2,50zł.

Kraj pochodzenia: oczywiście Chiny :)

DSCF1967

DSCF1968

Opis z allegro:

Pozbądź się niechcianych włosków szybko i skutecznie! Wystarczy wygiąć depilator w łuk, przyłożyć do włosków, przesuwać w górę i dół, równocześnie okręcając rączki depilatora, aby sprężynka się obróciła i zacisnęła, wyrywając włoski.

Skończ z niepraktycznymi maszynkami, które usuwają tylko widoczną część włosa i pozostawiają podrażnienia na skórze, nie mówiąc już o ryzyku zacięcia się ostrzem. Depilator – sprężynka bazuje na brazylijskiej metodzie usuwania włosów nićmi. Zasada jest podobna, a skuteczność ogromna.

Usuwanie włosków depilatorem-sprężyną jest skuteczne, a równocześnie znacznie mniej bolesne, niż np. depilatorem elektrycznym czy woskiem.

DSCF1965

DSCF1966

Jak to naprawdę działa?

Trzeba nabrać wprawy w używaniu tego cuda. Ja na początku myślałam, że to jednak nic nie robi, ale uparcie próbowałam, sugerując się obrazkami wyżej i w końcu udało mi się wypracować metodę. Gdy już wygniecie patyczek w łuk, lekko przykładacie go do twarzy, nie dociskacie! Suniecie tak zgiętym w dół i w górę, ale jednocześnie musicie w palcach obracać w lewo i prawo gałki (szybko i sprawnie), za które trzymacie. Nie zrażajcie się na początku, a na pewno szybko się nauczycie.

PLUSY:

  • Szybko usuwa niechciane włoski z twarzy (uczucie jak wyrwanie pincetą) razem z korzeniami.
  • Łatwe do przechowywania i wożenia ze sobą wszędzie.
  • Praktycznie nie do zniszczenia. Nie trzeba wymieniać.

MINUSY:

  • Czasami skóra się lekko wysusza i pęka po usunięciu włosków z cebulkami. Trzeba nawilżyć po użyciu urządzenia.

Podsumowując: Ja osobiście bardzo lubię ten wynalazek. Na pewno jest sto razy lepszym rozwiązaniem niż maszynki. Z czasem też można się przyzwyczaić do lekkiego bólu wyrywanych włosków – skóra staje się mniej wrażliwa. Podobno istnieją dwa rozmiary Episticka. Ja mam ten większy: 19cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>